Recenze | DayZ

dayz-standalone

DAYZ RECENZE
DayZ je k mání na Steamu už od prosince roku 2013 za necelých 24 euro. Fanoušci se museli na hru museli hodně těšit, protože při alfa verzi přišlo přes jeden milion objednávek a to za jeden jediný měsíc.

Tato hra je postavená na původním módu pro Armu 2. Díky tomu tedy nabízí velký otevřený svět pokrytý hlubokými lesy, malými městy, opuštěnými vesnicemi a dokonce tam můžete narazit i na vojenské komplexy. Po mapě samozřejmě pobíhají infikovaní zombíci, ale i jiníi ještě živý hráči, kteří prochází divočinou, hledají zásoby jídla, zbraně a náboje. Vy jako hráč tedy máte dvě možnosti. Vydat se na cestu přítele a spolupracovat nebo si hrát na zabijáka a pokusit se všechny zastřelit. To ale není nejlepší nápad, protože stačí málo a umřete. Úmrtí znamená v této hře ztracení všech věcí a to by se vám nemuselo zrovna líbit. Celková rozloha mapy se pohybuje kolem 250 čtverečných kilometrů.

Na jednom serveru může být dohromady čtyřicet hráčů a tak se nemusíte bát, že nikoho nepotkáte. DayZ je skvělá i kvůli své komunitě, kde vás každý hráč brání a snaží se každému nováčkovi pomoct a tak se nemusíte obávat, že umřete během několika minut hraní. Těšit se můžete i na přístupný kompletní inventář, kde můžete craftit, upravovat zbraně a oblečení. Vylepšování hry povede i k přidání zcela nových prvků jako jsou například vozidla, možnost vlastního stavení a celkově se zlepší grafické rozhrání a fyzická stránka hry. DayZ vypadá celkově hodně realisticky a tak by neměl být problém se do ní vžít. Díky mnohým nedostatkům hra dostává spoustu kritika a ani já nebudu vyjímkou. Ve hře se opravdu můžete setkat s několika nedostatky jako je procházení texturami, padání hry a jiné občasné bugy. S koupí hry bych tedy počkal až do roku 2015, kdy by se už měla dostat do fáze beta testování.

Hra od nás dostává 69%

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat