Recenze | League of Legends

mainphoto1

RECENZE | League of Legends
Jak asi mnozí z vás vědí hra League of Legends, dále už jen Lolko, je free-to-play hra. Vývojáři této hry se inspirovali u her Warcraft 3 a u tzv. Doty. Lolko je tedy plně zdarma a za peníze můžete dokupovat šampiony, různé skiny a všelijaké jiné doplňky. Samozřejmě s penězi jde všechno lépe a u této hry je tomu taky tak. Hned na začátku si můžete koupit nějaké šampiony a nemusíte se k nim tvrdě propracovávat. I přesto že je Lolko bezplatná hra, dokázala za rok 2013 vydělat přes půl miliardy dolarů.

Ve hře máte na výběr velkou škálu šampionů, kteří se ještě dají dělit podle atribut

  • Primární – Assasin, Tank, Support, Marksman, Mage aFighter
  • Sekundární – Jungler, Pusher, Melee, Ranged, Recommended a Stealth

Celkový počet šampionů se pohybuje kolem čtyřiceti, což je podle mého velké množství a umět za každého z nich musí být velmi náročné. Pro každého hrdinu musíte mít masteries (talenty), runy a nakupovat věci, které jsou pro šampiona nejvýhodnější a dokážou mu nejvíce pomoct. Za jednotlivé hry získáváte levly a IP body. Maximální počet levlů je třicet a za IP body můžete nakupovat již už zmíněné runy, šampiony a další.

V herním klientu na vás čeká více herních režimů. Můžete například hrát hru 3 vs 3 nebo 5 vs 5. Nejčastěji se hraje hra pět proti pěti a jedna taková hra může trvat i přes hodinu. Pokud už se váš šampion objeví na herní mapě, tak si budete moct všimnout věžím, které jsou rozmístěné do třech směrů tzv. TOP ( horní lajna), MID (střední lajna), BOT (spodní lajna). Dále si můžete povšimnout inhibitorů a nexusu, který máte za úkol zničit. Pokud zničíte inhibitor budou se vám spawnovat „vylepšené“ jednotky a tím máte větší šanci zničit nepřátelský nexus. Na mapě samozřejmě můžete zabíjet i jednotlivá monstra v jungli za která získáte vylepšení a víc levlů, než z minionů, které nexusy spawnují.

Herní grafika vypadá velmi povedeně i když někomu může Lolko připadat jako kreslená pitomost, ale pokud by tuto hru chvíli hrál, také by ho dokázala pohltit. Ve hře jsem narazil na několik bugů a padání hry. Po chvíli prouzdání na internetu jsem se rozhodl Lolko přeinstalovat a opravdu všechno šlape jako hodinky. Občasné lagování bohužel přeinstalace klientu nevyřeší.

Hra od nás dostává 92%

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat