Recenze | Little Inferno

capsule_616x353

Hra Little Inferno patří tvůrcům Allanu Blomquistovi, Kyla Grayeovi a Kylu Gablerovi. Nejsou to jen tak ledajací vývojáři, ale jsou to vývojáři z firmy Tomorrov Corporation, která má na svém kontě několik skvělých her mezi které patří i legenda World of Goo. Little Inferno není až tak obsáhlou hrou. Je to spíše něco jako kdybyste hráli online hru na nějakém herním portálu. Tím myslím, že hra je málo rozvinutá a nemá výjimečné vlastnosti. Zase ale netvrdím, že se u této hry nemůžete pobavit právě naopak.

Příběh hry je jednoduchý. Naše Země je pokrytá velkou vrstvou sněhu a bičuje neúnosný mráz a tak se všichni schovávají ve svých domovech a topí si v krbu aby neumrzli. Vy jste jedním z nich a tak máte svůj vlastní cihlový krb do kterého můžete nacpat téměř cokoli. Vaše prsty jakoby se proměnily v sirky a to už potom není problém něco zapálit. Na začátku dostáváte několik rad od jakési „kamarádky“, která vám v průběhu hry posílá dopisy a vy je můžete přečíst, splnit její přání anebo dopisy jen tak pálit. Dopisy vám pak nechodí pouze od této ženy, ale i od dalších lidiček z městečka. Samozřejmě věci, které chcete zapálit musíte někde koupit, takže vám Inferno připravilo obchod, kde můžete nakupovat a odemykat nové věci. V obchodu máte několik katalogů ze kterých můžete nakupovat a tak se nebojte, že by nepřicházely nové předměty. Nemůžete všechno pálit jen jak vás napadne. Ve hře totiž máte přichystaných 100 komb, které musíte splnit. Například máte kombo Ice coffe. A co by vás asi napadlo nakoupit, pokud by jste chtěli toto kombo splnit. Samozřejmě ve hře někdy může nastat problém, že ani lepší angličtinář nerozluští název komba a tak prostě budete pálit a pálit dokud se vám kombo nepodaří získat.

Peníze jsou ve hře nejvýznamnější. Pokud máte peníze, máte předměty a pokud máte koupené předměty, tak můžete pálit až do aleluja. Peníze tedy získáte jednoduše. Spálením předmětů, které nakoupíte. Vedle ikony našetřených penízků si můžete povšimnou ještě jedné ikony, která zobrazuje kolik máte známek. Známky se hodí pokud je dlouhá jakási „doručovací doba“, protože se známkami si můžete čekací dobu zkrátit. Jak už jsem napsal, tak hra není nějak obsáhlá, ale i přesto je její celková hrací doba kolem 12 hodin.

Můj názor je ten, že ji dohraje snad jen ten, kdo se v ohni vážně vyžívá. První dvě hodiny hraní jsou asi nejlepší. Zjišťujete nové zajímavé poznatky a hra je celkem zajímavá. Další hodiny už vás však omrzí. Bude vám připadat, se ve hře děje pořád to samé a je tomu tak. To není pro hráče uplně nejlepší a Little Inferno tím hodně ztrácí. I přes tyto nedostatky je Inferno zajímavá hra a pokud budou slevy na steamu doporučuji si ji pořídit do vaší knihovny. Normální cena Little Inferna se pohybuje kolem 120 korun. Poštěstí-li se vám můžete Inferno koupit se slevou zhruba za 20 až 30 korun jako já!

Hra od nás dostává 70%

Io hry zdarma můžete hrát na - www.iohry.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat