Recenze | Battlefield 4

1

Spousta milovníků stříleček se nového Battlefieldu nemohla dočkat. Když Battlefield 4 konečně 29.10. 2013 vyšel, tak se skoro nikde nemluvilo o ničem jiném než o této akční střílečce. Battlefield 4 má dva herní módy a to multiplayer a sólovou hru neboli singleplayer. Od singlplayeru nikdo nic zvláštního a vyjímečného nečekal a řekl bych, že předpovídal správně. Sólo kampaň je v něktérých částech nenápaditá a občas si můžete zanadávat i na hratelnost. Vizuální stránka naštěstí singlplayer zachránila.


Oproti singlu je multiplayer naprostý rozdíl. A jen s těží se hledají hrubky, které by vývojáři udělali. V multiplayeru si užijete více akce, dynamičnosti a určitě si i o něco víc zastřílíte než jak tomu je v singlplayeru. Nikdo neřekl, že se je singl tak nudný a nezáživný, že by se nedal dohrát. Občas ho totiž zpestří jízda vozidlem, budova která spadne jen kousek od vás a někde byste mohli narazit i na skok padákem. Možná se vám bude zdát, že povolání, zbraně i mapy vypadají jak kdyby patřili do předešlého dílu. To se vám, ale opravdu bude jen zdát. Na mapě sem tam občas spadne strom, budova anebo mrakodrap.

Po grafické stránce je Battlefield 4 naprostá paráda. Díky skvělé grafice vypadá Battlefield mnohem realističtěji a díky tomu si i hru mnohem více užijete. Grafické efekty i zvukové efekty jsou další složkou díky které je hra mnohem záživnější a líbivější. V dálce můžete slyšet zvuky výstřelů, letících stíhaček, helikoptéry, děla a mnohem více. S grafickými efekty je tomu tak stejně ve hře vás může oslnit slunce anebo vzlítající helikoptéru zahalí oblak prachu. Za grafiku a zvukové efekty musíme vývojáře opravdu pochválit a podpořit je velkým palcem nahoru!

Nejhorší na multiplayerové hře je však to, že hra padá a obsahuje malé nedostatky v mapách. Stane se vám tedy, že nebudete moct projít na očividně přístupné místo a budete ho muset obcházet. Někdy se hra naprosto zasekne a nereaguje, jindy se hry zase jen vypne a to vás může opravdu naštvat, protože se vám přičte prohra do statistik. Většina určitě řekne, že občasné padání je klasika a musíme si na to prostě zvyknout. U Battlefieldu může hra spadnou i několikrát za hodinu a to potom už není nic příjemného. Díky tomuto Battlefield hodně ztrácí, ale i přesto ho hodnotím jako skvělou hru, která vás na delší, ne-li dlouhou dobu zabaví.

Hra od nás dostává 82%

Io hry zdarma můžete hrát na - www.iohry.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat